victorfrolov (victorfrolov) wrote,
victorfrolov
victorfrolov

Україна невідома: церковна Чернігівщина!

Було б нерозважливо не скористатись нагодою відвідати який-небудь цікавий край, коли погода дарує останні теплі промені сонця.
Тому зранку третього вересня я вирушив до Чернігова.

Ледь покинувши кордони столиці, з правої сторони бачу на горизонті відоме на всю країну виробництво - завод Кока-Кола. (50°36'39.48"N 30°52'15.99"E)Колись давно мав інформацію, що на заводі проводяться організовані екскурсії. Вирішую спробувати потрапити на територію заводу.

На КПП охоронець про екскурсії нічого не чув, але запропонував по службовій лінії зателефонувати на ресепшн та дізнатись більш докладно про пізнавальний тур.
У слухавці йде довгий гудок, аж раптом звідти лунає "ШО ТРЕБА???"
Чесно кажучи, я завмер на декілька секунд...
Питаю: "Це міжнародна компанія Кока-Кола?"
Відповідають: "Так! Шо треба?"
Я: "Та хотів спитати про екскурсію, але вже бачу, що розмови не вийде..."

Про екскурсію мені таки розповіли - в той день вона була недоступна. Але моє враження про компанію впало нижче плінтуса.
Хочеш вбити міжнародну компанію з найвищими стандартами якості, роботи і т.д.... Найми туди хохла!

Ну а на нас чекає Чернігів. Взагалі дорога до міста викликає подвійні емоції.
Добрий стан дорожнього покриття, але розігнатись не вийде, бо через кожні три кілометри дорога проходить через населені пункти.
Тим не менш ця траса мабуть має якусь позитивну ауру, оскільки тут оселилося безліч птахів.Мене вітає Чернігів! (51°29'13.13"N 31°18'18.31"E)Цікава особливість місцевої архітектури - збережені дерев'яні будівлі. Деякі виглядають досить прикольно.Недалеко від центру міста є велика церква з дзвіницею. (51°28'38.66"N 31°16'44.81"E)Вхід на гору здається 2 гривні. Штраф за дзвеніння в колоколи 100 гривень. Правда ж зваблює?Дорога до сонця пролягає по різноманітним сходам.По дорозі пересікаємо дивну фотосесію.Чому дивну? Я... як фотограф аматор... вважаю, що місце для цього ну зовсім непідходяще.І от ми нагорі і бачимо шикарний краєвид!Зараз ми якраз зайдемо до цієї церкви. У ній діже гарні своди.Перед церквою похований Антоній - священник який придумав печери у Києво-Печерській лаврі.У Чернігові він теж наслідив. Як на мій погляд людина була несповна розуму. Чому? Покажу пізніше.

Недалеко від церковного комплексу є меморіальний курган. (51°28'49.36"N 31°17'18.01"E)Начеб-то присвячений героям війни, але до чого тут богатир?За курган веде дорога. По ній можна доїхати до Антоніївських печер (того самого Антонія). (51°28'39.43"N 31°17'2.75"E)Печери вважаються унікальними, адже тут єдина в світі підземна церква з висотою стелі 9 метрів. Насправді виглядає ну зовсім не так як про це розповідають.Печери представляють собою заплутаний лабіринт.Всередині досить темно. Я ж розважав себе залякуванням інших відвідувачів.
А їм повірте було страшно, бо атмосфера в середині капєц!Скелети лежать повсюди. Є тут і головна кістниця. Взагалі відвал башки!Ну і скажіть мені тепер яка нормальна людина таке б вигадала?

Біля печер ведуться розкопки древніх руїн.Підхожу до археологів і мовлю такі слова:
"Вітаю Вас! Вперше в житті бачу процес розкопок! Дуже цікаво! Гарна у Вас робота, добру справу робите, історію пишете! Та й робота дивлюсь нелегка - сокири, лопати, кірки!"

Чистокровний археолог-хохол мені відповідає:
"От понаходили ж тут! Шо Ви сюди лізете? Нічого тут фотографувати! Навикладаєте фотки в інтернеті потім..."

На моє питання "А що в цьому поганого?" чіткої відповіді не отримав!

Над печерами височіє могила Михайла Коцюбинського. Її розташування також викликає великий подив.Треба відпочити від цього підземного жаху. Звичайна автомобільна прогулянка містом допоможе розвіятись.

Традиційний для таких міст танк. (51°29'13.68"N 31°16'29.90"E)Кремльовский залізничний вокзал. (51°29'9.73"N 31°16'6.25"E)Театр на центральній площі. (51°29'28.78"N 31°17'57.80"E)Центральній бульвар надзвичайної краси.Місцевий найпопулярніший парк. (51°29'20.57"N 31°18'22.94"E)І знову безліч церков.

В одній з них проходить виставка ікон.Та картин Євгенії Гапчінської. Її живопис мені виявився до душі.Взагалі, у парку дуже приємно прогулюватись.Тут є багато цікавих місць та споруд, але я не знайшов тут жодної вивіски, жодного вказівника хоч до якоїсь цікавинки.Хоча ні - брешу! Один вказівник знайшов!Парк знаходиться на пагорбі і колись тут була фортеця, для якої Петро I передав отакі гармати.

До речі тут же спочиває на лавці Тарас Григорович.Молодь так і тягнеться до великого поета!На виїзді з міста обабіч дороги є мегаексклюзивний заклад.Зворотній шлях був не менш насиченим.По-перше звернули на Козелець.Тут є церква з надзвичайно вражаючим іконостасом. (50°54'42.38"N 31° 6'38.61"E)Та дзвіницею, з якої начеб-то видно куполи Софійської дзвіниці в Києві.Далі їдемо дорогою вздовж річки Десна.
Тут ну дуже цікаві місця.

В містечку Остер зберіглася так звана Юр'єва божниця. (50°56'17.58"N 30°52'26.88"E)Збудована була наче дуже-дуже давно. Зберіглися навіть фрески на стелі.Але ж місце у глибокому занепаді. Так само як і невідомий солдат поряд.А далі на нас чекав вечірній десерт.В'їзжаємо у військовий район танкової дивізії Десна. Танковий полігон.Стрільбище.Це все до болі знайоме (див.статтю за 2010 рік).Пощастило застати військовий потяг.Навіть була спроба потрапити на військовий автодром.І вся ця військова мішура знаходиться у надзвичайно гарному лісі, де очікуєш, що з-за кущів раптом вистребне красень олень... Але не вистрибне!У селищі Пирново прям обабіч дороги є досить культурний заклад "Веселий Заяць". (50°44'59.18"N 30°40'3.30"E)Меню завлікає широченним вибором різноманітного м'яса, включаючи кабанину, оленину, фазанину й іншу м'ясанину.
Мене ж потягнуло на екзотику. Вирішив спробувати бичачі яйця.Їх чомусь три і коштують вони 95 гривень... Але на смак нічого так!


Висновки:
1. Чернігів надзвичайно гарне та затишне місто.
2. Цікавинки міста в основному обмежуються біляцерковними спорудами. Вони гарні, стародавні, але ж дивитись лише на них... скучно.
3. Проїзд по військовій частині розбудив у мені бажання знову поїхати на стрільби. Приєднуйтесь!


Трек поїздки 330 км.
Tags: Київська область, Чернігівська область
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment